Opieka domowa dla Seniora

Każdy dom jest inny, każda rodzina ma własne zwyczaje, a każdy domownik odrębny styl życia i osobiste nawyki. Szanujemy indywidualność Klientów. Oferta domowej opieki dla osób starszych, samotnych, chorych i niepełnosprawnych powstaje na podstawie zebranych informacji jako swoista diagnoza potrzeb. Kompleksową propozycję omawiamy z Klientem. Wspólnie ustalamy ostateczny zakres usług dla konkretnego Seniora – z podziałem czynności na poszczególne dni opieki tak, aby zapewnić Podopiecznym wszystko, o co każdy z nich prosi i czego każdy potrzebuje.

Dwuetapowe rozpoznanie sytuacji Podopiecznego:

Krok pierwszy - to wywiad z Klientem lub rodziną,
Krok drugi - to darmowa wizyta pielęgniarki lub opiekunki w domu osoby starszej, w celu dokładnej identyfikacji sytuacji i przeprowadzenia pogłębionego wywiadu. W trakcie wizyty domowej określamy zarówno stan fizyczny i psychiczny Seniora, jego potrzeby w zakresie szeroko pojętej opieki i rehabilitacji jak i ogólny stan techniczny miejsca zamieszkania.

Zakres usług:
Kompleksowe usługi opiekuńcze w domu Seniora składają się z elementów typowych, wykonywanych zawsze wg przyjętych przez nas standardów oraz innych uzgodnionych dodatkowo zgodnie z indywidualnymi życzeniami i upodobaniami Klienta.

Zapewniamy możliwość skonstruowania dowolnego zakresu usług optymalnie dostosowanego do Państwa oczekiwań. Usługi dodatkowe – wyceniane indywidualnie.

Przykładowe czynności podczas świadczenia opieki to m.in:

- pomoc w toalecie podopiecznego,
- toaleta chorego leżącego,
- wykonywanie czynności dnia codziennego (np. słanie łóżka, układanie w nim chorego, zmiana bielizny pościelowej, pomoc przy ubieraniu),
- zmiana bielizny osobistej i pomoc w ubieraniu,
- profilaktyka przeciwodleżynowa,
- pomoc w spożywaniu posiłków,
- prowadzenie rehabilitacji domowej,
- pomoc przy uruchamianiu podopiecznego wcześniej unieruchomionego z powodu stanu zdrowia,
- nadzór nad zażywaniem leków przepisanych przez lekarza,
- utrzymanie porządku.

Cennik:
Koszt opieki domowej nad Osobą Starszą jest uzależniony od zakresu usług świadczonych podczas wizyt. Ustalany podczas pierwszego spotkania.

Oferta dodatkowa:

- przewóz osób niepełnosprawnych,

- wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego: łóżka, wózki inwalidzkie, podnośniki pacjenta, koncentratory tlenu, lampy antydepresyjne,

Pozostałe usługi:
Dzięki współpracy z innymi firmami możemy zaoferować Państwu usługi: elektryczne, remontowo- budowlane, krawieckie, fryzjerskie, itp. Wiemy, jak małe rzeczy mogą sprawiać duże problemy.

Kadra:
Nasza kadra to wyłącznie sprawdzeni i doświadczeni opiekunowie i opiekunki z doświadczeniem zawodowym. Posiadają odpowiednie wykształcenie.
Nie musisz obawiać się o wpuszczenie obcej osoby do własnego mieszkania.

Monitoring:
Na bieżąco monitorujemy stan zdrowia naszych podopiecznych. Aktualizujemy indywidualny plan opieki i natychmiast reagujemy w przypadku pojawiających się nowych problemów.
Utrzymanie najwyższego standardu usług i Państwa zadowolenie są priorytetem w naszej działalności.

Back to Top