KSMfoto2014Katarzyna Szamocka-Magdoń jest psychologiem z 15 letnim doświadczeniem. Zawodowo prowadzi praktykę w zakresie indywidualnej psychoterapii tradycyjnej, konsultacji on-line oraz warsztatów i treningów umiejętności społecznych. W swojej pracy Katarzyna Szamocka-Magdoń reprezentuje podejście integracyjne bazując na nurtach terapii Gestalt, egzystencjalno-humanistycznej i poznawczo-behawioralnej.

Odwołuje się ona także do szerokiego zakresu metod pracy takich jak: terapia systemowa rodzin, metoda ustawień Hellingera, analiza transakcyjna, praca z ciałem czy też racjonalna terapia zachowań (RTZ). Katarzyna Szamocka-Magdoń specjalizuje się w tematyce związanej z problemami małżeńskimi i rodzinnymi, układaniem relacji interpersonalnych oraz rozwojem umiejętności społecznych, zaburzeniami odżywiania, a także zaburzeniami klinicznymi takimi jak depresja oraz innymi zaburzeniami w tym w szczególności nerwicowymi. Ponadto jej specjalnością jest terapia indywidualna i rodzinna, w której szczególną uwagę poświęca problematyce okresu ciąży i porodu.

Katarzyna Szamocka-Magdoń zdobywała wiedzę w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt, Instytucie Terapii Integratywnej i w Simontonowskim Instytucie Zdrowia w Krakowie oraz w Institute of Western Pensylvania. Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Back to Top